REGULAMIN PROJEKTU

Najistotniejsze punkty z regulaminu projektu „Od bierności do aktywności. Program aktywizacji osób niepełnosprawnych”

UCZESTNICY PROJEKTU

Uczestnikami Projektu mogą być osoby niepełnosprawne w wieku 15-29 lat, bierne zawodowo i bezrobotne, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET), zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET w POWER z terenu powiatów krotoszyńskiego, jarocińskiego i pleszewskiego województwa wielkopolskiego.

Udział Uczestników w projekcie jest bezpłatny.

Przewidywana liczba Uczestników Projektu wynosi 52 osoby.

FORMY WSPARCIA

Obligatoryjnymi formami wsparcia będą:

– diagnoza potrzeb osób młodych, możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, oddalenia od rynku pracy

– kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy

– poradnictwo zawodowe ( indywidualne i grupowe) w zakresie planowania kariery zawodowej, w tym podnoszenia i uzupełniania kwalifikacji oraz utworzenie IPD

Fakultatywnymi formami wsparcia będą:

– szkolenie zawodowe ( w zawodzie florysta, bukieciarz, ogrodnik) – 100% UP

– staże/praktyki zawodowe dla 70%  Uczestników projektu

– wsparcie trenera zatrudnienia wspieranego

 

Uprawnienia i obowiązki uczestników

Uczestnik projektu zobowiązuje się:

  1. dołożyć wszelkich starań do prawidłowej realizacji w całości ścieżki wsparcia zaoferowanej w ramach Projektu;
  2. ściśle przestrzegać zapisów przedmiotowego Regulaminu;
  3. do uczestnictwa we wszystkich zaproponowanych zajęciach zgodnych ze ścieżką wsparcia. Uczestnik poświadcza obecność własnoręcznym podpisem na liście obecności;
  4. w przypadku rezygnacji Uczestnika z Projektu podać przyczynę tej rezygnacji;
  5. do zwrotu wszelkich kosztów związanych z organizacją ścieżki uczestnictwa w Projekcie, które powstaną w przypadku nie ukończenia z winy Uczestnika, jak również gdy podane informacje wskazane w Formularzu rekrutacyjnym okażą się nieprawdziwe.
  6. na bieżąco informować personel Projektu o wszelkich nieprawidłowościach mających wpływ na prawidłowość realizacji Projektu;
  7. przekazania w terminie 4 tygodni po zakończeniu udziału w projekcie danych dotyczących statusu Uczestnika Projektu na rynku pracy oraz informacji na temat kształcenia lub szkolenia oraz uzyskania kwalifikacji lub nabycia kompetencji;
  8. do udostępnienia w ciągu 3 miesięcy po zakończeniu udziału w projekcie danych dotyczących statusu Uczestnika Projektu na rynku pracy.

Organizator zapewnia materiały szkoleniowe (jeśli dotyczy), catering na zajęciach grupowych, zwrot kosztów opieki nad dziećmi i osobami zależnymi oraz zwrot kosztów dojazdu na warsztatach aktywizacji.

Organizator zapewnia materiały i narzędzia szkoleniowe, egzamin, catering, zwrot kosztów dojazdu, zwrot kosztów opieki nad dziećmi i osobami zależnymi, ubezpieczenie NNW oraz wypłatę stypendium szkoleniowego na szkoleniach zawodowych.

Organizator zapewnia badania lekarskie, ubezpieczenie NNW, zwrot kosztów dojazdu, wypłatę stypendium na praktykach/stażach.

 

regulamin rekrutacji i udziału w projekcie czerwiec 2018

 

data ostatniej aktualizacji: 10.08.2018